“ZA VSAKO BOLEZEN ROŽCA RASE”

Sveže ponedeljkovo jutro je bila prava izbira za naravoslovni dan. Ovsiški četrtošolci so se s košarami odpravili na poljšiške travnike ter prepoznavali in nabirali zelišča. V goste smo povabili poznavalko zelišč Heleno Primc, nekdanjo učiteljico ovsiške šole, ki nas je spoznala z najpogostejšimi zdravilnimi rastlinami in načini uporabe od priprave čajnih mešanic, krem in solat do priprave zdravilnih sirupov. Iz nabranih zdravilnih rožc so učenci pripravili čajno mešanico in skuhali čaj, bezgove cvetove pa so namočili za bezgov sirup.