Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Od Sesljana do Štivana_planinski izlet

V nedeljo, 26. maja, so se nam na planinskem izletu pridružili tudi nekateri starši mladih planincev. Odpeljali smo se v našo sosednjo državo Italijo, v zaledje Tržaškega zaliva, kjer žive tudi zamejski Slovenci. Prehodili smo Rilkejevo pot, ki je speljana nad Sesljanskim zalivom in poteka od Sesljana do Devina. Ves čas naše poti ob robu visokih pečin smo imeli prelep razgled na morje in na koncu zagledali še Devinski grad. Pri eni od razglednih točk smo si ogledali tudi bunker iz prve svetovne vojne. Naš pohod se ni končal v Devinu, ampak v  Štivanu pri cerkvi sv. Ivana, kjer pride na površje reka Timava, ki kot Notranjska Reka ponikne v Škocjanskih jamah. Po malici, počitku in ogledu cerkve smo se odpeljali nazaj na Gorenjsko.

Povezava do fotografij Od Sesljana do Štivana

Zaklenjeno za komentiranje.