Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

DELAVNICA O MANGU

Prvošolci so na podružnični šoli na Ovsišah ta ponedeljek, 20. 5., spoznavali in kulinarično ustvarjali z eksotičnim sadežem mangom. Na delavnici smo se najprej pogovarjali o raznih vrstah sadja in ugotavljali, kaj je to eksotično sadje, v čem se razlikuje od ostalega sadja in zakaj ne raste pri nas.

Potem smo bolj podrobno spoznali mango, ga razrezali, odkrili koščico in seme ter ugotavljali, kje in kako raste ter kako pride do nas. Skupaj z učenci smo iz manga pripravili tri sladice: mangov sok, mangove sladoledne lučke ter mangovo sladico v lončku v plasteh. Vsak od otrok je sam pripravil svojo sladico v lončku in prav z veseljem so se posladkali s tem sadežem, ki ga večina še ni poznala.

Tudi delavnica o mangu je potekala v sklopu Tedna vseživljenjskega učenja.

Zaklenjeno za komentiranje.