Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Evropska vas

Na Linhartovem trgu v Radovljici je včeraj dopoldne, 8. maja 2019, je potekala prireditev Evropska vas, na kateri so osnovnošolci predstavili države članice Evropske unije. Naši matična in podružnična šola sta predstavili Madžarsko in Estonijo. Izdelke za prireditev so izdelali učenci pri urah za nadarjene učence. Tema letošnje je bila umetnost. Učenci so se posvetili umetni obrti, arhitekturi in narodnim nošam. Poleg izdelkov so pripravili tudi kulinarične poslastice obeh držav in jih ponujali na stojnici.

Na kulturnem delu programa so nastopile naše učenke in zapele in zaigrale dva madžarska napeva Jesenska in Spominčice.

Vreme nam je bilo naklonjeno in stojnice je obiskalo veliko učencev okoliških šol in drugih obiskovalcev.

Mateja Fon Špitalar

Zaklenjeno za komentiranje.