Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Obisk kužkov iz društva Ambasadorji nasmeha

V torek, 7. 5. so dobili prvošolci v skupini podaljšanega bivanja zanimiv obisk. V okviru projekta Teden vseživljenjskega učenja sta jih obiskala dva terapevtska psa in njuni vodnici. Jazbečar Poldi z vodnico Sonjo ter zlata prinašalka Maza z vodnico Marino so otrokom predstavili delo s šolanimi psi, ki sicer aktivno sodelujejo v raznih terapevtskih aktivnostih z živalmi in otroki v šolah, vrtcih ter javnih ustanovah. Kužke, ki gredo skozi več za to namenjenih šol, izurijo za razne dejavnosti kot so branje z živalmi ter aktivnosti, kjer otrokom živali pomagajo premagovati učne ali čustvene težave. Vodnici ter psa prihajajo iz društva Ambasadorji nasmeha, ki se ukvarja s terapijo s pomočjo živali. Naši prvošolci so v druženju s psičkoma uživali, ju božali, opazovali, sodelovali pri njunih vragolijah in spretnostih ter ju na koncu peljali na kratek sprehod.

Zaklenjeno za komentiranje.