Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Planinski izlet do Otliškega okna

Na sončno marčno soboto so se mladi planinci odpeljali v Vipavsko dolino, v bližino Ajdovščine, do izvira Hublja. Od tod so se povzpeli na kraški rob, strmo pregrado med kraško Trnovsko planoto in Vipavsko dolino. Po kratkem počitku in malici na Robu, kjer se je planincem odpiral krasen razgled na Vipavsko dolino in Kras, so pot nadaljevali proti Otliškemu oknu. Kraški pojav je v kamniti steni izdolbla voda. Po nekaj minutni hoji so prišli do vrtače, kjer so se sprehodili po kamnitem polžu, ki ga je izdelal arhitekt Popelar.
Sledil je še spust v dolino mimo skrinjice z žigom in malega Otliškega okna do izvira Hublja.

OTLIŠKO OKNO – povezava do fotografij.

Zaklenjeno za komentiranje.