Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Planinski izlet do Doma na Zelenici in na Košutico

V nedeljo, 11. novembra, so mladi planinci obiskali Karavanke. Skupno izhodišče je bil Ljubelj. Mlajša skupina je pot začela najprej po opuščeni smučarski progi do koče na Vrtači, potem je nadaljevala skozi pas rušja in se po zložno vzpenjajoči oskrbovalni poti povzpela do Doma na Zelenici.
Starejša skupina se je preko sedla Ljubelj povzpela na 1968 m visoko Košutico. Gora, ki sliši tudi na ime Ljubeljska Baba, je vzhodno od Ljubelja na meji z Avstrijo. Kljub megli, vetru in razmočenem terenu je vseh sedem planincev osvojilo vrh in si pri tem nabralo kar veliko zalogo izkušenj. Planinci so se preko planine Korošice vrnili v dolino do spominskega parka, nekdanje koncentracijsko taborišče in tako prehodili okrog pet ur dolgo krožno pot.

Obe skupini je spremljalo oblačno in vetrovno vreme, vendar so se mladi planinci zadovoljni vrnili na izhodišče.

Fotografije si lahko ogledate na spodnji povezavi.

Zelenica in Košutica

 

Zaklenjeno za komentiranje.