Archive for 09. 09. 2020

Bili smo na ekskurziji v Velenjski kotlini

Učenci in učenke 7. in 8. razreda so se danes, 9. 9. 2020, z rudarskim pozdravom “Srečno!” spustili več kot 150 metrov pod površje Zemlje in s pomočjo pesnika Antona Aškerca spoznavali nastanek lignita, težko delo rudarjev nekoč in danes, velenjsko odkopno metodo ter izkoriščanje premoga za potrebe pridobivanja električne energije v Termoelektrarni Šoštanj. Po […]

ZAHVALA PODJETJU METRON

Dobrota je pomembnejša od modrosti, in zavedanje tega je začetek modrosti. (Theodore Isaac Rubin) Pri podjetju Metron so prepoznali, da je nakup zaščitnih mask za šolo kar velik dodaten strošek. Podružnični šoli na Ovsišah so zato PODARILI zaščitne maske. Za donacijo se jim vodstvo in učiteljice podružnične šole Staneta Žagarja Lipnica iskreno zahvaljujemo!