Archive for 20. 05. 2019

DELAVNICA O MANGU

Prvošolci so na podružnični šoli na Ovsišah ta ponedeljek, 20. 5., spoznavali in kulinarično ustvarjali z eksotičnim sadežem mangom. Na delavnici smo se najprej pogovarjali o raznih vrstah sadja in ugotavljali, kaj je to eksotično sadje, v čem se razlikuje od ostalega sadja in zakaj ne raste pri nas. Potem smo bolj podrobno spoznali mango, […]

Origami

V sredo, 15. 5. 2019, so učenci v podaljšanjem bivanju na podružnici Ovsiše spoznavali ustvarjalno tehniko zgibanja papirja – origami. Pod vodstvom svetovalnega delavca Davida Keblerja so se učenci naučili izdelati paprinate rože, metulje, žabe, lokvanje, smreke itn. Pri ustvarjanju so bili spretni, natančni in vztrajni. Delavnica je potekala v okviru Tedna vseživljenjskega učenja.