NOVICE

22. april - dan Zemlje

Objava od
Boštjan Kališnik
Datum
21 aprila, 2021

Geslo »Obnovimo našo Zemljo« nas ob letošnjem svetovnem dnevu Zemlje – že enainpetdesetem – želi opozoriti, da zgolj blažitev in prilagajanje nista edini poti pri spopadanju z okoljskimi izzivi.

Negativnim vplivom na okolje, kot so onesnaževanje zraka in tal, emisije toplogrednih plinov ali antropogeni posegi v naravno okolje, se lahko zoperstavimo na različne načine, na primer tako, da se odločimo, da bomo uporabljali javni prevoz, zmanjšali količine odpadkov, izbrali trajnostne vire energije.

Z vključevanjem v projekte (kot sta "Evropski teden mobilnosti" in "Trajnostna mobilnost") ter ostale aktivnosti, ki osveščajo o zmanjševanju deleža izpustov toplogrednih plinov v ozračje, se negativnim vplivom na okolje zoperstavljamo tudi na naši šoli.

Ob svetovnem dnevu Zemlje, 22. aprila, bo ob 17.30 na TV Slovenija 2 koncert Mladi za #samo1planet (v izvedbi slovenskega nacionalnega mladinskega orkestra z gosti).
Vabimo vas tudi, da rešite PODNEBNI KVIZ, ki prinaša številna nova spoznanja o podnebnih spremembah.

Boštjan Kališnik
Boštjan Kališnik
prof. matematike in geografije; ravnatelj

Prejšnji prispevek

TD kuhanje 6.a in 6.b
21 aprila 2021

Naslednji prispevek

Jedilnik od 3.5. do 7.5.2021
22 aprila 2021
PREBERITE SI ŠE
cross Skip to content